O nás

Naše laboratoř

Mapa působnosti laboratoře

Největší cytologická a bioptická laboratoř v ČR

Bioptická laboratoř s.r.o. je největší cytologická laboratoř a zároveň největší bioptická laboratoř v České republice.
Disponuje největším genetickým oddělením, které je specializováno na diagnostickou onkologickou problematiku.

Jedna z největších cytologických laboratoří na světě

Laboratoř ročně vyhodnotí 800 000 gynekologických vyšetření, takže se řadí k největším cytologickým laboratořím na světě.

Naši klienti

Služby laboratoře využívají chirurgické, kožní, gastroenterologické, ORL, gynekologické praxe i nemocniční provozy. Ročně laboratoř vyšetří řádově desetitisíce pacientů biopticky a statisíce pacientů cytologicky.

Naši zaměstnanci

Zaměstnáváme mezinárodně uznávané odborníky, kteří pravidelně publikují v nejlepších světových časopisech, a kteří jsou zváni jako spíkři na evropské, americké a světové kongresy, znalce v oboru patologické anatomie jmenované Krajským soudem v Plzni.

Čtěte více

Akreditace

1. ČSN EN ISO 15189
Akreditace udělená Českým institutem pro akreditaci, o.p.s. (ČIA). Rozsah akreditace: Laboratorní diagnostika v odbornostech histopatologie, cytopatologie, cytogenetika a molekulární genetika včetně sdílených vyšetření vymezených přílohou.
2. Vzdělávání
Akreditace k uskutečňování vzdělávacího programu "Metody a techniky v gynekologické cytodiagnostice"  •  Akreditace k uskutečňování vzdělávání v oboru "Patologická anatomie"  •  Akreditace k uskutečňování vzdělávání pro obor "Patologie" a typ pracoviště II.
3. Dermatopatologie
Certifikace ICDP-UEMS jako "Specialty Training Center in Dermatopathology".
4. Screening
Akreditace MZ ČR pro provádění screeningové cytologie  •  Asociací zdravotních pojišťoven vybrána do programu prediktivní onkologie, kterým byly schváleny i genetické výkony v patologii, např. vyšetřování HER2/neu u nádorů prsu, mutace KRAS u karcinomů tlustého střeva a rekta.

Obsah sekce

Sekce "O nás" obsahuje základní informace o laboratoři.

Popis našich služeb najdete v sekci Služby.