Služby laboratoře

Naše služby

Mikroskopický obraz Thin Prep PAP stěru

Cytologie

Vyšetřování gynekologické cytologie (onkologické i funkční vyšetření stěrů z cervixu a vaginální sliznice, vulvy a endometria) i negynekologické cytologie.

Jako jediní v ČR provádíme vyšetření gynekologické cytologie moderní vysoce spolehlivou metodou Liquid Based Cytology (LBC) v kombinaci s tzv. Imaging systémem.

Biopsie

Kompletní bioptická služba.

Imunohistochemie

Pro imunohistochemická vyšetření byl laboratoři umožněn Českým institutem pro akreditaci, o.p.s. flexibilní rozsah akreditace.

Molekulární genetika

Molekulárně genetická vyšetření provádíme na cytologiích a biopsiích a při diagnostice nádorových onemocnění a infekčních procesů.

Laboratorní příručka

Akreditace

Na všechny služby (zdravotní i vzdělávací) máme potřebné akreditace, které můžeme doložit příslušnými certifikáty.

1. ČSN EN ISO 15189
Akreditace udělená Českým institutem pro akreditaci, o.p.s. (ČIA). Rozsah akreditace: Laboratorní diagnostika v odbornostech histopatologie, cytopatologie, cytogenetika a molekulární genetika včetně sdílených vyšetření vymezených přílohou.
2. Výuka & vzdělávání
Akreditace k uskutečňování vzdělávacího programu "Metody a techniky v gynekologické cytodiagnostice"  •  Akreditace k uskutečňování vzdělávání v oboru "Patologická anatomie"  •  Akreditace k uskutečňování vzdělávání pro obor "Patologie" a typ pracoviště II.
3. Dermatopatologie
Certifikace ICDP-UEMS jako "Specialty Training Center in Dermatopathology".
4. Screening
Akreditace MZ ČR pro provádění screeningové cytologie  •  Asociací zdravotních pojišťoven vybrána do programu prediktivní onkologie, kterým byly schváleny i genetické výkony v patologii, např. vyšetřování HER2/neu u nádorů prsu, mutace KRAS u karcinomů tlustého střeva a rekta.